O firmie

Jesteśmy firmą usługowo- handlową, staracjącą się łączyć ponad 50-letnią tradycję z nowoczesnością. Wraz z z rozwojem nowych technologii w złotnictwie, dostępnością biżuterii z całego świata oraz olbrzymią presją na obniżenie cen produkcji nastąpiła era specjalizacji produkcji, projektowania, czy wytwórstwa półfabrykatów.

O nas - zespół

Tradycje złotnicze firmy sięgają końca lat 40-tych XXw.  Wtedy to młody chłopak, późniejszy jej założyciel Marian Wiśniewski, znalazł się w ówczesnych ziemiach odzyskanych, a dokładnie w Szczecinie, gdzie podjął naukę zawodu u mistrza złotniczego p. Witkiewicza.

Po powrocie do Warszawy w latach 50-tych, już jako dyplomowany czeladnik, podjął pracę w Wytwórni Wyrobów Jubilerskich, która w tamtych latach była jedyną alternatywą pracy w zawodzie złotnika. Zatrudnienie tam, miało również swoje dobre strony, gdyż zgromadzenie w jednym miejscu wielu osób znających ten fach z różnych szkół i od różnych mistrzów sprzyjało doskonaleniu własnych umiejętności poprzez podpatrywanie tajników pracy innych, co przy rzemiośle artystycznym, jakim jest złotnictwo, jest bardzo istotne. Zostały tam zadzierzgnięte przyjaźnie i znajomości, które później przekształciły się w formę długoletniej współpracy, jak chociażby z mistrzem grawersko-cyzelerskim z Zielonki p. Zdzisławem Jakubczykiem. Korzystając ze sprzyjających warunków politycznych epoki Gomółki Marian Wiśniewski w 1964r. zakłada firmę produkującą sztuczną biżuterię, a gdy ekipa Gierka luzuje restrykcyjne prawo stalinowskie (za handel złotem można było dostać wyrok śmierci) w latach 70-tych firma przekształca się w usługowy zakład złotniczy, wykonujący biżuterię z powierzonego złota (tylko na to zezwalało ówczesne prawo).

W połowie lat 70-tych szkoleni są uczniowie: Marek Kurowski, oraz córki: Małgorzata Wiśniewska i Elżbieta Wiśniewska. połowa lat 80-tych, to czas nauki dla: Marzeny Suchory, Beaty Jaszczuk, syna, Sławomira Wiśniewskiego oraz synowej Gabrieli Wiśniewskiej aktualnej właścicielki firmy. Trzecie pokolenie doszło do głosu już w XXI wieku w osobie Krzysztofa Wiśniewskiego.
Po zmianach ustrojowych, firma po raz kolejny przekształciła się z usługowej w usługowo-handlową, starając się sprostać coraz to nowym wymaganiom naszych klientów i zupełnie innym trudnościom rynkowym związanym chociażby z olbrzymią konkurencją.
Istniejemy od 50-ciu lat praktycznie w tym samym miejscu. Dawno odeszły w niepamięć czasy, gdy w powiecie wołomińskim byliśmy jedyni. Staramy się jednak połączyć atrybuty tradycji i doświadczenia z nowymi wymaganiami naszych klientów i wymogami rynku.Doświadczenie, wszechstronność, znajomość zagadnień starych i nowych technologii, fachowa i kompetentna obsługa – to nasze atuty.

Nasza historia
1964 Otwarcie przez Mariana Wiśniewskiego firmy produkującej sztuczną biżuterię.
1971 Przekształcenie istniejącej firmy w usługowy zakład złotniczy - wykonywanie biżuterii z POWIERZONEGO ZŁOTA (jedynie na taką formę pozwalało ówczesne prawo); w tym czasie było to jedyne takie miejsce w Powiecie wołomińskim.
Połowa lat 70-tych szkolenie uczniów: Marka Kurowskiego i dwóch córek Mariana Wiśniewskiego: Elżbiety i Małgorzaty.
Połowa lat 80-tych Poszerzenie grona współpracowników o Marzenę Suchorę i Beatę Jaszczuk oraz najmłodszego syna Sławomira Wiśniewskiego i jego żonę Gabrielę.
1989 Wprowadzenie w zakładzie wyrobów z własnego złota
2002 Przejęcie zakładu złotniczego przez syna (Sławomira Wiśniewskiego)
01.2005 Przejęcie zakładu złotniczego przez Gabrielę Wiśniewską- żonę Sławomira.
09.2005 Kontynuacja tradycji rodzinnej; w zakładzie pojawia się Krzysztof Wiśniewski – syn Sławomira i Gabrieli
Sellingo | sklep internetowy